FIFA 18: İlk Güncelleme Notları (4 Ekim), Fifa 18’in ilk güncellemesi geldi. 1.27 GB boyutundaki ilk FIFA 2018 güncellemesi PC oyuncularına sunuldu. Resmi Fifa sitesinde yayınlanan güncelleme notlarını sizler için paylaşıyoruz. Eğer güncellemeden memnun kaldıysanız neden memnun kaldığınızı, memnun kalmadıysanız yada yeterli bulmadıysanız neden yeterli bulmadığınızı ve beğenmedinizi lütfen yorumlar’da belirtiniz 🙂 iyi okumalar…

FIFA 18: İlk Güncelleme Notları

29 Eylül’de tüm oyuncularla buluşan FIFA 18’in ilk güncellemesi yayınlandı ve oyundaki pek çok sıkıntıya çözüm bulundu. Sevgili EA Sports oyuncuların şikayetlerine kulak verdi ve belirli pozisyonlarda kalecilerin tepkilerini geliştirdi ve artırdı. Buna ek olarak şut çekme mekaniklerini de  elden geçirdi. Böylece artık vurduklarımızın yarısı gol olmuyor 😀 Dün akşam 17:00 saatlerinde PC için çıkan yama çok yakında konsollarda da indirilebilir olacak. Hemen aşağıdan eklediğimiz ingilizce kaynaklı video’dan yeni güncellemeyi eğer ki biliyorsanız İngilizce olarak dinleyebilirsiniz 😀

Herzaman olduğu gibi, EA SPORTS ekibi PC’deki FIFA serisinin ilk güncellemesini yavaş bir şekilde başlattı ve burada oyuncu tabanı biraz daha ön planda. Hiçbir sıkıntı yaşamadıklarından emin olduktan sonra, güncelleme yeni nesil konsollarda (PS4, Xbox One) bir ya da birkaç hafta içinde çıkacak.

Bununla birlikte artık rakip oyuncunun ismini veya hangi oyuncuyu kontrol ettiğini de görebiliyoruz. Bu ne kadar iyi ne kadar kötü tartışmaya açık işte 🙂  Yıllardır böyle bir gösterge olmadan oynamaya alıştığımız için biraz garipseyebiliriz. Üstelik rakibin hangi oyuncuyu kontrol ettiğini bilmek taktiksel olarak oyunu zayıflatıyor. Bir de artık mini radarda takımların renkleri belli oluyor ve gol filesi animasyonları da tekrardan elden geçirildi. İlk güncelleme büyük oranda fifa 18’i toparladı diyebiliriz.

 

Oynanış’da Düzeltmeler Yapıldı…

FIFA 2018

Bazı durumlar için kaleci tepkileri ayarlandı.

Amatör ve Yarı Pro zorluklarının zorluğu azaltıldı.

Bazı oyun içi durumlarda atış hassasiyeti düşürüldü ve kaleci tepki süreleri biraz arttı.

 

Journey Hunter Returns’de aşağıdakiler’i ekledi;

– Animasyon sahnelerde kullanıcı tarafından tetiklenen eylemi gösteren simgeler.
Tetiklenen eylemler: Kişilik, FIFA 17 Sonuç, Maç Sonu, Anahtar Karar, Oyuncu Performansı, Takım Performansı, Ortaklık Derecelendirme.

 

Kariyer Moduna aşağıdakiler eklendi;
Sözleşme yenilemelerini devretme seçeneği eklendi.
Kullanıcıların, serbest bırakma hükümleri ödenen bir oyuncu ile sözleşme üzerinde yeniden müzakere etmesine izin verildi.
Kullanıcıların, transfer anlaşmasının bir parçası olarak ödünç bir oyuncu kullanabilecek

 

Çevrimiçi Modlara aşağıdakiler eklendi;
Oyuncunun maçtan sonra görünmez bir lobiye dönebileceği sorunu kaldırıldı.
Çevrimiçi maçlarda rakip göstergeleri etkinleştirdi.
Kitin çatışan mantığı iyileştirildi.

 

Görsel / İşitsel / Sunum Değişiklikleri;
Bu sezonun orijinal Bundesliga yayın paketi ekleniyor.
Birden fazla küçük ses sorunu düzeltildi.
– Hedef animasyonlar geliştirildi.

 

*Ekstra* Bilgi Köşesi

fifa 18

FIFA 18, EA Canada tarafından geliştirilen ve Electronic Arts şirketinin yayımcılığını yaptığı spor simülasyon video oyunudur. 29 Eylül 2017 tarihinde dünya çapında Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında yayınlanmıştır. FIFA serisinin 25. oyunudur. Oyunun kapağında Real Madrid futbolcusu Cristiano Ronaldo yer alıyor.

FIFA 18, Frostbite 3 oyun motorunun kullanıldığı ikinci bakış futbol oyunudur. Oyun, Önceki oyunda yer alan “The Journey” adlı hikâye bazlı modun “The Journey: Hunter Returns” adında devamını da içerir. PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümlerinde FIFA 18: Legacy Edition adlı güncellenmiş takım formaları ve kadroların yanı sıra yeni oynanış özelliklerini içeren sürüm yer alır.

 

FIFA 18 Hakkında Bir Kaç Bilgi Daha…

FIFA 2018

FIFA 18 Ultimate Team Icons sürümünde, daha önce adı Legends (Efsaneler) olarak anılan futbolcular yer almıştır ve bu özellik PS4, Xbox One ve PC sürümlerinde vardır. Ultimate Team’e efsane olarak Diego Maradona, Brezilyalı yıldızlar Pelé ve Ronaldo, Rus kaleci Lev Yaşin ve Fransız yıldız Thierry Henry 95 puanlık kart olarak gelmiştir.

FIFA 17‘e tanıtılan hikâye tabanlı Yolculuk modu geri dönmüş ve bu seride hikâyenin devamı olarak “Yolculuk: Hunter Dönüyor” hikâyesi yer alır. Eğer ilk hikâye tamamlanmışsa FIFA 18’de aynı kulüple ve daha önce Premier League veya FA Cup gibi kazanımlarla devam edilebilmektedir. Yeni başlayanlar ise mevcut premier League takımını seçerek başlarlar. Clapham, Londralı Alex Hunter tamamen kişiselleştirilebilmektedir.

Oyuncular, Hunter için kıyafetler ve saç tarzlarının da içinde bulunduğu yeni eşyalar kullanabilir. FIFA 17‘de Premier League ve Championship’e odaklanan Hunter’ın aksine FIFA 18‘e oyuncular yeni yerleri tecrübe edebilmekte, Brezilya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi yerlerde oynayabilir.

Ayrıca…

FIFA 18’e Bundesliga’nın üçüncü seviyesi olan 3. Liga eklenmiştir. Ayrıca İzlandaSuudi Arabistan Millî Futbol Takımı yer alırken Yeni Zelanda’nın erkek ve kadın millî takımları yer almıştır. EA’in lisansını yenilemiş olduğu Süper Lig de oyunda bulunmaktadır.

EA Sports, FIFA 18‘de maç sırasında altta çıkan seçeneklerde hızlı oyuncu değiştirme seçeneği koymuş. Ayrıca Kariyer Modu’nda oyuncular interaktif olarak futbolcuların transfer anlaşmalarını izleyebilmekte ve yeni sözleşme imzalama sahnelerini görebilmektedir. Bugünlük sizlere aktarabileceğim bilgiler bu kadardı, başka yazıda görüşmek üzere, iyi oyunlar…

 

FIFA 18: İlk Güncelleme Notları (4 Ekim), hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Gelen güncelleme başarılı mı?
  • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.