Battlefield 1 Yeni Güncellemeler ve Genişletmeler, Battlefiled 1 için güncelleme notlarını battlefield 1 resmi kaynağından siz değerli oynadi.com oyuncularına aktarıyoruz. İlk olarak Battlefield 1 için daha çok planımız var. Üçüncü genişletmemiz, oyun içi etkinlikler, güncellemeler ve yeni kutlamalar ufukta göründü. Okumaya devam ederek neler geliyor öğrenin.

Battlefield 1 Yeni Güncellemeler ve Genişletmeler

battlefield 1

Battlefield 1 Turning Tides’a Hazırlanın
Aralık ayında, üçüncü Battlefield 1 genişletmesi olacak Battlefield 1 Turning Tides ile denizi, havayı ve karayı fethedebileceksiniz. Deniz savaşına odaklanan bu genişletmede, gözü kara Zeebrugge Baskını Gelibolu Taarruzu’nda savaşıp oynanabilir yeni grup İngiliz Kraliyet Deniz Piyadeleri ile oynayabileceksiniz. 1. Dünya Savaşı’nın deniz seferlerine çıkın, yeni haritalara, silahlara, vasıtalara ve diğer içeriklere hazırlanın.

 

Battlefield Yıl Dönümü Etkinlikleri

battlefield 1


Gözlerimizi ileriye çevirmiş olsak da, yakında Battlefield’ın geçmişine dönüp bakmamız gerekecek. Yakında Battlefield 1’in ilk yıl dönümünün yanı sıra Battlefield oyun serisi 15 yaşına giriyor. Bu özel günü topluluğumuzla birlikte kutlamak istiyoruz.

12-16 Ekim arasında Battlefield 1’e girerek çok özel Battlefield 1 Yıl Dönümü etkinliklerinin ve hediyelerinin tadını çıkarın. Yıl Dönümü Künyesini mutlaka açın ve onu gururla sergileyin.

Operasyon Harekatları Kasım’da Geliyor
Kasım ayının başında, oyuncuların gözdesi Operasyonlar modunun daha da destansı bir çeşidini oyuna ekleyeceğiz. Operasyon Harekatları adı verilen bu yeni deneyimde, birçok Operasyon birbirine bağlanıp çok özel ödüller de eklenerek akıncılar ve müdafaacılar arasındaki cephe hattı çatışmaları büyüyecek.

İlk Operasyon Harekatının adı Doğu Fırtınası. Bu deneyimde, Battlefield 1 In the Name of the Tsar’ın iki Operasyonu olan Brusilov Taarruzu ve Kızıl Dalga birleşiyor. Doğu Fırtınası, Battlefield 1 Premium Pass sahiplerine (ya da tek başına Battlefield 1 In the Name of the Tsar genişletmesi sahiplerine) özel olacak.

battlefield 1

Kasım sonuna doğru, temel oyunun Demir Sur ve Zorlu Fetih operasyonlarının karışımı olan İmparatorlukların Çöküşü çıkacak. Bu ikisi dışında, başka Harekatlar da olacak.

Aktif durumdaki Operasyon Harekatını, harekat bitmeden yeterli puanı toplayarak bitirin. Bitirdiğiniz her Harekat için özel bir Battlepack kazanacaksınız. Başarıyla bitirdiğiniz ilk Harekattan sonra, bir Operasyon Harekatları Kodeksi de sizin olacak. Aktif Harekatı, süre dolmadan bitirebildiğiniz kadar çok kez bitirin!

Dikkatli oyuncular, Operasyon Harekatlarının çıkışını Ekim’den Kasım’a sarkıttığımızı fark etmiştir. Bunun nedeni, muhteşem bir deneyim olmasını garanti etmek için acele etmemeye karar vermemiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

battlefield 1

Ekim Güncellemesindeki Çeşitli Hata Düzeltmeleri
Aylık Battlefield 1 güncellemelerimizin Ekim sayısını çok yakında yayınlayacağız. Bu güncellemede oyun mekaniğinde iyileşmeler, yeni Künyeler ve yeni oyun mekaniği ayarları olacak.

 

BATTLEFIELD 1 IN THE NAME OF THE TSAR – GÜNCELLEME NOTLARI

battlefiled

Rus düzlüklerinde soğuk kış rüzgarı esiyor. Savaşın izlerini taşıyan nehir vadilerinden Tsaritsyn’in sokaklarına kadar hüküm süren Rus İç Savaşı’nda Rus Ordusunun iki karşıt grubu çatışıyor. Battlefield 1 In the Name of the Tsar ile Battlefield 1’e yeni haritalar, yeni bir mod, daha çok silah, vasıta ve çok sayıda düzeltme geliyor.

battlefiled

YENİ İÇERİK

Battlefield 1 In the Name of the Tsar’ın yayınlanmasıyla birlikte Battlefield 1 Premium Pass sahipleri* ve Battlefield 1 In the Name of the Tsar sahipleri için oyuna çok sayıda yeni içerik ekliyoruz.

Battlefield 1 Premium Pass ve Battlefield 1 Devrim sahipleri Battlefield 1 In the Name of the Tsar’a iki hafta önceden erişebilecek. Tüm Battlefield 1 oyuncularının online oynamak için Battlefield 1 In the Name of the Tsar güncellemesini indirmesi zorunlu. Bunun birtakım avantajları var; genişletmeye henüz sahip olmayan oyuncular Battlefield 1 In the Name of the Tsar karşılaşmalarını İzleyici Modu’nda izleyebilecek ve aktifleştiğinde Battlefield 1 Premium Denemeleri ya da Battlefield 1 Premium Friends ile yeni haritaları deneyebilecek.

haritalar

 

HARİTALAR

 • Galiçya – Savaşın izlerini taşıyan bir nehir vadisinde geçen kıyasıya mücadele.
 • Brusilov Kalesi – Karpatlar’ın tepesinde küçük bir köy Rus kuşatmasına hazırlanıyor.
 • Albion – Alman gemileri Batı Estonya Takımadalarını işgal ediyor.
 • Tsaritsyn – Eski ve yeni Rusya, Tsaritsyn’in enkaza dönmüş sokaklarında çatışıyor.
 • Volga Nehri – Volga Nehri kıyılarında destansı bir tank muharebesi.

ikmal paketi

İKMAL PAKETİ OYUN MODU

Birliklere ikmal yapmak 1. Dünya Savaşı’nda hayati önem taşıyordu ve çok elzem malzemelerin uçaklarla atılması yepyeni bir taktik olarak belirmişti. İkmal Paketi adlı bu yeni modda belirli aralıklarla havadan ikmal paketleri atılacak ve takımınızın bu ikmal paketlerini ele geçirmek için bırakıldıkları bölgeyi savunması gerekecek. Karşılaşmanın sonunda en çok ikmal paketi toplayan takım kazanacak.

 

OPERASYONLAR

 • Brusilov Taarruzu – Rus ordusu 1916’da Doğu Cephesi’nde yeni taktikler uyguluyor.
 • Kızıl Dalga – Rus Kızıl Ordusu ve Beyaz Muhafızlar 1919’daki iç savaşta çarpışıyor.

GRUPLAR

 • Rus İmparatorluğu’nun Beyaz Muhafızları
 • Kızıl Ordu

battlefiled

VASITALAR

 • Putilov Garford
 • Ilya-Muromets
 • Y-lighter
 • 305/52 O Kıyı Topu
 • Hussar Süvari Birliği

battlefiled

SİLAHLAR

Battlefield 1 In the Name of the Tsar bir sürü yeni silahla geliyor:

Taarruz

Model 1900

SMG 08/18

Sıhhiyeci

FA Otomatik Tüfek

General Liu Rifle

Takviye

Parabellum MG 14/17

Perino Model 1908

Gözcü

Mosin Nagant M91

Vetterli Vitali M1870/87

Tankçı/Pilot

C93 Karabina

Bel Silahı (tüm kitler)

Nagant Altıpatlar

Obrez Pistol

Yakın Muharebe (tüm kitler)

Kazak Hançeri

Küt Sopa

battlefiled

DİĞER GÜNCELLEMELER

Bu güncelleme tüm Battlefield 1 oyuncularının online oynayabilmesi için zorunludur. Aşağıdaki düzeltmeler tüm Battlefield 1 oyuncuları için geçerlidir.

HİZMET HEDEFLERİ VE UZMANLIKLAR

Uzmanlık sistemiyle muharebeye çok daha farklı bir şekilde hazırlanın. Yeni özelleştirme seçenekleriyle savaş meydanında daha etkili olacaksınız ve askerinizde değişiklikler yapıp yeni oyun yolları bulacaksınız. Tüm oyuncular temel Uzmanlıklarla başlayacak ve daha sonra Hizmet Hedeflerini tamamlayarak yenilerini açabilecekler.

Hizmet Hedefleri, asker olarak cesaretinizi sınayacak bir dizi yeni görevden meydana geliyor. “Başlangıç” hedefleriyle kendinizi kanıtladıktan sonra daha zor olan “Konsantrasyon” mücadelelerine geçin. Tek bir kit seçip onda mı ustalaşacaksınız yoksa hepsini tamamlayıp elinden her iş gelen bir asker mi olacaksınız?

HDR10 DESTEĞİ

 • HDR10 için destek eklendi. HDR (High Dynamic Range) ile bu teknolojiye sahip olan oyuncular için Battlefield 1’in görselleri daha da nefes kesecek (HDR destekli bir ekran, ayrıca HDR özelliği olan bir konsol/PC gerekir). HDR, daha gerçekçi, derin ve doğal görseller sunmak için kontrast oranını ve renk paletini genişletir.

KALICILIK

 • Origin Access künyesinin, Origin Access’e abone olunmasına rağmen açılmaması sorunu giderildi.
 • Hizmet Hedefleri ve Uzmanlıklar eklendi.
 • Maksimum rütbe 10 yükseltildi.

Yapay Zeka

 • 110. Rütbede Öldürme Kartında gösterilen yanlış rütbe simgesi düzeltildi.
 • Bazı silahların önden tam olarak özelleştirilememesi sorunu giderildi.
 • Ana Ekrandaki kısayolların yerine dinamik Battlepack ve Hizmet Hedefi widget’ları konuldu.
 • Ad filtresi artık Sunucu Tarayıcısındaki boş filtre metinlerini kırpıyor.
 • Özel yapılandırması olan oyun sunucuları Sunucu Tarayıcısında artık ÖZEL olarak belirtiliyor.
 • Sunucu kuyruğundan ayrıldıktan sonra Seçenekler menüsüne erişimdeki sorun giderildi.
 • Tur Sonu ekranında duruma göre Altın, Gümüş ya da Bronz olması gereken Sınıf Rütbesi simgelerinin hepsi altındı; bu sorun giderildi.

VASITALAR

 • Bombardıman uçakları artık tek bir mermiden birden fazla hasar almayacak.
 • Sabit silah onarımında ve doğuşunda değişiklik: QF1 AA, FK96 Sahra Topu ve 305/52 O Kıyı Topu iki dakikadan fazla onarılmazsa tam sağlığa geri dönecek. Oyuncular onarım aleti kullanarak bu silahları aksiyona daha çabuk hazırlayabilirler.
 • Zıplamakta olan bir attan inilince at zıplar pozisyonda takılı kalıyordu; bu hata düzeltildi.

SİLAHLAR VE CİHAZLAR

 • Birden fazla cihazla doğmak mümkündü; bu hata düzeltildi.

HARİTALAR VE MODLAR

 • Fort de Vaux’un merdivenlerindeki çakışma düzeltilerek oyuncuların sürünerek merdivenleri çıkması mümkün kılındı.
 • En İyi Manga ekranı artık operasyon tamamlandıktan sonra çıkacak.
 • En İyi Manga ekranında karakter modelleri puslu görünüyordu; bu sorun giderildi.
 • Ana menüdeki Askeri Özelleştir ekranının yüklenmesi iyileştirildi.
 • Diğer oyuncuları izlerken bazen öldürme kartı görünmüyordu; bu sorun giderildi.

AĞ KODU

 • Gecikme varyasyon simgesinin görüntülenme şartları düzeltildi.
 • Sunucu tarafındaki oyuncu gecikme stabilitesi geliştirildi.

RSP

 • RSP harita rotasyonu limiti 15 iken 24’e çıkarıldı

 

Battlefield 1 Premium Pass ve Battlefield 1 Devrim sahipleri Battlefield 1 In the Name of the Tsar’a iki hafta önceden erişebilecek. Tüm Battlefield 1 oyuncularının online oynamak için Battlefield 1 In the Name of the Tsar güncellemesini indirmesi zorunlu. Bunun birtakım avantajları var; genişletmeye henüz sahip olmayan oyuncular Battlefield 1 In the Name of the Tsar karşılaşmalarını İzleyici Modu’nda izleyebilecek ve aktifleştiğinde Battlefield 1 Premium Denemeleri ya da Battlefield 1 Premium Friends ile yeni haritaları deneyebilecek.

Bu güncelleme tüm Battlefield 1 oyuncularının online oynayabilmesi için zorunludur. Aşağıdaki düzeltmeler tüm Battlefield 1 oyuncuları için geçerlidir.

 

Battlefield 1

 

Battlefield 1 Yeni Güncellemeler ve Genişletmeler, hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

 • yeni güncellemeden memnun kaldınız mı?
 • Bu gibi başka konuları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.