2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (Final), hakkında yazdığım yazı da sizlere 2018 senesinde Pc,Xbox ve Ps platformlarında yayınlanacak oyunları derleyeceğim.

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (Final)

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Platformlar: Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018

İkinci dünyadaki Ori ve The Blind Forest dünyasına geri dönün: The Wisps’in İradeu, Moon Studios’dan 2D tek oyunculu bir stratejik bulmaca oyunudur.

E3 konferansında Xbox oturumu sırasında gösterilen oyun için tekrar güzel bir sinematik film yayınlandı, bu da yine de Stüdyo Ghibli tarzı karakterleri anımsatan güzel 2D görüntüler. Ori ile ikinci hikaye, tekrar yaşadığı dünyadaki Wisps’teki rolü hakkında daha fazla bilgi edinmek zorunda olan bir orman ruhunun rolü’nü oynayacak. Ori ve The Will Of Wisps, derin keşif oyununu duygusallık ile birleştiriyor. hikaye anlatımı. Bu maceranın sivri sırlarını çözmek için Ori’a katılın.

Beyaz koruyucu ruh olan Ori’yi kontrol ediyorsunuz. Hikaye o kadar uzun süreli ki Ori, çocuğu olarak Ori’u yükselten bir ayı benzeri yaratık tarafından benimsendi. Bununla birlikte, kötü niyetli bir varlık olan Kuro ortaya çıkıyor ve Ori’ın annesini kendisinden alıyor ve ori’yi ormanda kendi başına yalnız bırakıyor. Başlangıçta Ori çok zayıftır ve yalnızca atlayabilir. Ancak oyun ilerledikçe ve oyun sırasında Ori, onun macerasına ve saldıran  düşmanlarına hem de Ori’a yol gösterecek olan koruyucu vizyonunu Sein ile buluşacak. Oyuncu tecrübe kazandığında, Ori’nin ve Sein’in yeni yeteneklerini açılır, böylece Ori’un oyun dünyasında daha fazla keşfe çıkarsınız.

Ori ve the Blind Forest, mükemmel, elle boyanmış arkaplanlar, etkileyici bir hikaye ve yapılması zor olan 2D platform türüyle büyüleyici bir oyundur. Ve neyse ki, bu hikaye bir netice kazanıyor, Ori ve bizi, bu hikaye’ye sürüklemesinin sebebi Ori’nin güzel ama köütüklerle dolu dünyasına geri götüren ve yemyeşil Nibel ormanında yeni bölgeler ve yaratıklar keşife çıkmamızı sağlayan Wisps’in Vasiyeti.

 

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

Platformlar: PS4
Çıkış Tarihi: 2018

The Last of Us Part II, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve yakında çıkacak olan üçüncü kişi aksiyon macera yaşam korku video oyunudur ve PlayStation 4 için Sony İnteraktif Eğlence tarafından yayınlanacaktır. Oyun, The Last of’a bir devam filmi gibi yapılıyor ve orijinal oyun olaylarından yaklaşık beş yıl sonra Ellie ve Joel’in hikayelerini ele alıyor.

The Last of Us Part II, orijinalinden yaklaşık beş yıl sonra, Cordyceps Beyin Enfeksiyonunun başlamasından yaklaşık 25 yıl sonra gerçekleşecek ve oyuncuların kontrolü ele alacağı 19 yaşındaki Ellie’nin geri dönüşü olacak Orta yaşlarında Joel gibi. Ellie, nefretle besleniyor, bu olay ise hikaye içinde önemli bir tema olacak.

The Last of Us Part II, Oyunun hikayesi Neil Druckmann ve Halley Gross tarafından yazılmıştır.Oyun, Aralık 2016’daki PlayStation Experience etkinliğinde ilan edildi ve 2013 yılına ait olan The Last of Us’un devamı niteliğinde. İlk fragman, hikayesinin ilk oyundan beş yıl sonra gerçekleşen Ellie ve Joel’in geri döndüğünü ortaya koydu; Oyuncular Ellie’nin kontrolünü üstlenecekler. Aşk merkezli ilk versiyonun aksine, Druckmann bu oyunun nefret merkezli olacağını belirtti.

The Last of Us Part II, orijinal oyundan beş yıl sonra Joel ve Ellie’nin hikayesini ele alıyor. Salgın sonrası dünyadaki hayatta kalma oyunun ana teması olacak olsa da, Ellie’nin açık arabalardan bir şekilde ciddi ciddi kızdığının dışında, başka şey bilmiyoruz. Hayran teorileri, Joel’in gerçekten öldüğünü ve Ellie’nin onu hayal ettiğini ileri sürer, ancak Naughty Dog’un daha fazla gerçeği ortaya koymasına kadar kesinlikle emin olamayacağız. Ne var ki nefesinizi tutun taa ki 2018’e kadar 🙂

 

Death Stranding

Death Stranding

Platformlar: PS4
Çıkış Tarihi: 2018

Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 için Sony İnteraktif Eğlence tarafından yayınlanma tarihi  yaklaşmakta olan bir hareketli video oyunudur. Oyun direktörü Hideo Kojima ve şirketinin 2015’de Konami’nin yan kuruluşu olan ve sonrasında Konformasyonun bozulmasını takiben yaptığı ilk oyun. Bağımsız bir stüdyo olarak. Sony’nin E3 2016 konferansında ilan edildi ve 2019’dan önce piyasaya sürülecek.

Aktörler Norman Reedus ve Mads Mikkelsen, hareket yakalama, yüz tarama ve vokal performans yoluyla oyundaki önde gelen karakterleri canlandıracak; Yönetmen Guillermo del Toro, yüzünü ve beden taramasını kullanarak onun benzerliğini başka bir karaktere de katacak. Death Stranding, Hodge Kojima’nın Metal Gear franchise’ından sonraki ilk oyunu ve PS4’e özel. Doğal olarak garip yaşlı bebekler ve yıldız Guillermo del Toro ve Mads Mikkelsen var. Şimdiye dek fragmanlar inanılmaz derecede gizemli bir hal almıştı, ancak hayranlar zaten gizli anlamları için bu oyunu sevmeye başladı bile.

 

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Platformlar: –
Çıkış Tarihi: 2018

Beyond Good and Evil 2, Ubisoft Montpellier tarafından geliştirilen, yaklaşmakta olan bir aksiyon-macera video oyunudur ve Ubisoft tarafından yayınlanacaktır. 2003’ün Beyond Good & Evil’in bir devamıdır. Ubisoft’un E3 2017 konferansında resmen açıklanana kadar gelişme, belirsizlik, şüphe ve oyunun geleceği ile ilgili söylentiler ile medyada karakterize edildi ancak yayın penceresi veya daha hedef platform ortaya çıkmadı.

Beyond Good and Evil 2 Beyond Good & Evil olaylarından birkaç nesil önce gerçekleşen üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. İlk oyuna kıyasla oyun öğelerini oynayan daha geleneksel bilgisayar kontrolündeki yapay zeka mevcuttur; Oyuncular “sosyal sistemin en altındaki” oyunu başlatan bir karakteri yöneteceklerdir. Karakter erkek veya kadın olabilir bunu siz belirleyebilirsiniz. Oyuncu çeşitli görevleri tamamladığında, çeşitli özelliklerde gelişmeler yapacak ve zamanla geliştirebilecekleri uzay aracı ve mürettebat üyelerini kazanacaklardır. Oyuncular kendi toplumları olan gezegenleri ziyaret edecekler ve bu gezegenler üzerindeki görevleri tamamlayarak, uzay araçlarını geliştirmek için yeni teknolojiler veya başka şeyler kazanacaklardır.

Ancel, sabit hikaye olaylarını içeren bir anlatım unsurunun yanı sıra, oyuncunun gezegenleri keşfetme kararlarını temel alan olayların olacağını öngördüklerini söyledi. Oyun tek oyunculu ve co-op desteğine sahip olacak fakat tek oyuncu olarak bile, oyuncu ortak bir evrene katılır, bazı olaylar tüm oyuncuları aynı anda etkiler.

 

Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

Platformlar: PS4, Xbox One
Çıkış Tarihi: 2018

Kingdom Hearts III, PlayStation 4 ve Xbox One için Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanma tarihi yaklaşmakta olan bir rol yapma oyunudur. Kingdom Hearts serisinin on ikinci bölümü, Kingdom Hearts II’nin devamı ve Dark Seeker efsanesinin son bölümü. Kingdom Hearts 3D Dream Drop Distance’ın olaylarından sonra kahramanı dönen Sora’ya, Donald Duck, Goofy, King Mickey ve Riku ile birlikte yedi Guardian of Light’ı ve “Geri Dönüş Kalpleri Anahtarı” nı araştırmaya başlarlar ve engellerle karşılaşırlar, Usta Xehanort’un ikinci bir Keyblade Savaşı yapmayı planladığı zamanda, onların yolculukları, diğer karakterlerle kesişen yolları bulunuyor ve farklı Disney özelliklerine ve Square Enix’in Final Fantasy franchise’ine dayalı dünyaları ziyaret ediyor.

Oyun hakkındaki kavramlar, yıllarca süren söylentiler ve spekülasyonlar sonrasında E3 2013 yılına kadar gelişme göstermediği Japonya’da Kingdom Hearts II: Final Mix’in piyasaya sürülmesinden sonra 2006 yılının başlarında başladı. Kingdom Hearts III, seriden birçok dönen oyun özelliklerini görürken, çeşitli Disney Parks cazibe merkezlerini birleştiren yeni “Attraction Flow” saldırılarını tanıtıyor. Oyun, Unreal Engine 4 kullanılarak oluşturuldu ve 2018’de piyasaya sürülmesi planlandı.

Kingdom Hearts III’de oynanan oyun, yönetmen Tetsuya Nomura’nın, Kingdom Hearts II’den Kingdom Hearts II’ye göründüğüne benzer bir evrimle, Kingdom Hearts II’de görülen sistem çizgileri boyunca olacağını belirterek önceki modellerine benziyor ve Kingdom Hearts 3D’deki oyuna yakından bağlı: Dream Drop Distance.  El oyunlarının savaşının denemek ve yeni şeyler denemek için kullanabileceği bir yeri olduğunu ve iyi kabul edilen bazı eklemelerin Kingdom Hearts III’de görülebileceğini ortaya koydu. Nomura, yeni oyun öğelerinin oyunun “iskeleti” olduğuna dikkat çekerek, “Kingdom Hearts oyunu yaratırken, eğlenceli bir unsur olacağını düşündüğümüz bir oyun sistemi ile başlıyoruz ve bir keresinde ne tür Oyun ya da sistem istediğimiz yerde, etrafındaki öyküyü eteğize ederek, bu yeni versiyonla ne tür bir eğlencede olacağımızın temel konseptini çevreledik.

Sora, bir kez daha Donald Duck ve Goofy tarafından partiye katılan ana oynanabilir karakter olarak geri döndü, iki yeni karakterin gruba girmesi, toplam beş oyuncunun önceki  Sora ile birlikte olan oyuncuların herhangi bir zamanda iki ek parti üyesiyle sınırlı olduğu seride ,oyunda bir diğer oynanabilir karakter mevcut olacak, King Mickey ve çok oyunculu unsurlar da göz önüne alındı. Oyunu tanımlayan Nomura, eylemi “oldukça çılgınca”, “çok gösterişli ve heyecan verici” olarak nitelendirdi, düşman AI da çok daha karışıktı ve oyunun bu yeni dinamik dengeyi yansıtacağını düşünüyorum.

 

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED tarafından geliştirilen ve CD Projekt tarafından yayın tarihi yaklaşmakta olan bir rol yapma video oyunudur.

Cyberpunk 2077, birinci şahıs veya üçüncü kişi perspektifinden oynanabilecek bir rol yapma video oyunudur. Gece Şehri denilen açık bir dünyada, metropolde yer almaktadır. Oyun, İngilizce konuşmayan karakterler içeriyor. Dilleri konuşmayan oyuncular, bunları daha iyi anlamak için çevirmen implantları satın alabilirler; İmplantların ilerlemesine bağlı olarak, tercüme kalitesi değişir; daha pahalı implantlar daha doğru tercümeler üretir. Doğrudan beyne akan dijital bir kayıt cihazı olan “Braindance”, oyuncu karakterinin bir başkasının duygularını, beyin süreçlerini ve kas hareketlerini sanki kendi gibi hissetmesini sağlar. Tek oyunculu hikayenin yanı sıra Cyberpunk 2077’de çok oyunculu bir bileşen yer alacak.

Muhtemelen oyun erken zamanda alay konusu olur , ancak CD Projekt Red’in The Witcher serisi ile gerçekleştirdiklerinden sonra, bu stüdyo yeni bir şey istemektedir. Cyberpunk 2077’den gelen sinema oyuncusu, 2013’te baştan sona ortaya çıktığı için çok az şey duyuyordu, ancak Deus Ex benzeri RPG öğeleri ile Blade Runner tarzı distopyacı bir gelecek vaat ediyor. The core concept, Witcher 3’ten daha büyük bir dünya vaat eden geliştiriciler tarafından yapıldığı gibi, bizim excite-o-meter zirve noktasını elde etmek için fazlasıyla yeterli.

 

 

 Evet değerli okuyucularım;

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (Final) hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Bahsettiğim oyunları beğendiniz mi?
  • Hangisinin çıkması için sabırsızlanıyorsunuz?
  • Bu gibi başka oyunları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.