2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (4. Bölüm), hakkında yazdığım yazı da sizlere 2018 senesinde Pc,Xbox ve Ps platformlarında yayınlanacak oyunları derleyeceğim.

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (4. Bölüm)

Bloodstained: Ritual of the Night

Bloodstained: Ritual of the Night

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PS Vita, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Bloodstained: Ritual of the Night, ArtPlay ve DICO tarafından geliştirilen ve 505 Oyunları tarafından yayınlanma tarihi yaklaşmakta olan bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyun, eski Castlevania dizisi yapımcısı Koji Igarashi tarafından yönetiliyor ve serinin manevi ağırlığı kabul ediliyor. Bloodstained’ın 2018’de Microsoft Windows, OS X, Linux, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch ve Xbox One için piyasaya çıkması bekleniyor. Vita sürümü, Armature Studio tarafından geliştirilmektedir. Inti Creates, Bloodstained’ın yanında serbest bırakılacak bir prequel minigames geliştiriyor.

Igarashi, Konami’nden ayrıldıktan sonra oyunu bir başka Metroidvania türü oyun oynamak için çok sayıda ki hayran talebi ile harekete geçirdi ve Kickstarter’ı Mayıs ve Haziran 2015 döneminde başlık talebinin potansiyel finansman ajanslarına göstermek için kullandı. Kickstarter kampanyası, Başlangıçta $ 500,000 için belirlenmiş, backer’lardan 5 milyon doları başarıyla artırarak, bir ay sonra Shenmue III’ü aşana kadar Kickstarter’da en çok fon sağlanan video oyunu crowdfunding kampanyası yaptı.

Bloodstained, yavaş yavaş tenini kristal haline getiren bir simyagerin lanetine maruz kalmış bir yetim olan kahraman Miriam’ı izliyor. Laneti durdurmak için, Miriam iblis dolu bir kaleyi araştırmalı ve aynı lanetden muzdarip olan summoner Gebel’i uzun süre aramalıdır.

Düşmanları yendiğinde, Miriam vücudundaki kristaller tarafından sağlanan güçlerin yanısıra yeni silahlar ve zırhlar yapmak için kullanılabileceği eşyalar kazanacak. Oyun 2.5D tarzında sunulacak ve oyunu üç boyutlu grafikler halinde sunulacak ancak hareketlerinde bir 2D sistem kullanılacak. Igarashi 2.5D’nin önceki Castlevania oyunlarının tarzında yaptığını belirtti.

Oldukça uzun süredir mükemmel keşif temelli Castlevania oyunlarına alıştığımız için bittikleri zamanı fark etmedik. Daha fazla beklemek yok! 2018’de Castlevania’nın arkasındaki beynin: Night Symphony, Aria of Sorrow’un ve diğerlerinin başında olan Bloodstained’ı getirmiş olacağız. Koji Igarashi’nin Konami sonrası ilk büyük projesi Castlevania’dır.

 

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

Platformlar: PS4
Çıkış Tarihi: 2018 Başı

Detroit: Become Human, Quantic Dream tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından 2018 yılında PlayStation 4’te piyasaya çıkacak olan video oyundur.  Karakterler, seçilen seçeneklere bağlı olarak hayatta kalabilir veya ölebilir; bu, hikayeyi oyuncu tarafından özelleştirildiği şekliyle şekillendirir.

Detroit: Become Human, kontrol edilebilir bir perspektife tabi olan üçüncü şahıs görüşünden oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Hikaye onlarla devam ederken ölebilecekleri için oyunda birden fazla oynanabilir karakter vardır. Sonuç olarak bir karakterin ölümü ile  bir “oyun bitti” mesajı yoktur. Hikaye hangi seçimler yapıldığına bağlı olarak şekillenecek. Oyuncu pişmanlık durumunda kararları yeniden şekillendirmek için hikayedeki belli noktalara geri sarabilecektir. Bazen, daha fazla bilgiyi tahsis edilen sürede toplarsa başarı şansı o kadar büyük olur ki, bir çok kararı erken verme şansına sahip olur. İpuçları elde etmek oyuncuya, meydana gelen olayları yeniden yapılandırma ve tekrarlama olanağı tanır, devriye gezi rotaları gibi belirlenmiş prosedürleri kullanabilir; Bu, büyütülmüş vizyona sahip ortamı vurgulayıp analiz ederek yapılabilir.

Günümüzde trend olduğu gibi, Detroit: Become Human , androidlerin sentezlenmesini sağlayan seçenek odaklı bir macera oyunudur. Sony’nin yıllar önce sergilediği Kara tech demosunu hatırlıyor musun? O şimdi Detroit’teki üç oynanabilir android’den biri olarak geri döndü. Dedektif bot Connor ve aranan devrimci Marcus’la birlikte. Bu büyük aksiyon oyununu oynamaya var mısın ? Ayrıca David Cage’in senaryoyu yazması iki yıl sürdü ve yüzlerce aktör bunun için çok çalıştı 🙂

 

Code Vein

Code Vein

Platformlar: PS4, Xbox One
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Code Vein, geliştirilen ve PlayStation 4, Xbox One ve Windows için Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanma tarihi  yaklaşmakta olan bir rol yapma video oyunudur. Oyun 2018 yılında piyasaya sürülecek. Vampir temalı gelecekte kıyamet sonrası distopide belirlenecek. Oyun, kan tüketiminden “hediyeler” ve diğer doğa üstü yetenekleri karakter’e verecek, ve bunların hepsi vampirik bir hikayeye dayandırılması bekleniyor. Oyun Nisan 2017’de ilan edildi.

Anime vampirlerini, gotik korkuyu ve Bandai Namco’nun ilgi çekici yeni bir  RPG oyunu olan Code Vein’den metropol kıyametinin acımasız tasvirlerini harmanlayan bir oyun görüyoruz.

Mahvedilmiş bir dünyada dağılmış şeytani canlıları yenmekle görevlendirilmiş vampirik bir intikamcı olarak oynuyorsunuz. Yine de yalnız değilsiniz. Bir arkadaş sistemi kullanarak, sizinle savaşmak ve yanınıza seyahat etmek için bir müttefik çağırabilirsiniz. Kan içtiğinizde bir takım aşırı doğaüstü güce erişebilirsiniz. İçtiğiniz kanlar hediye olarak bilinirler ve bunlar ile karakterinizi tercih ettiğiniz oyun stiline göre özelleştirilebilir veya yükseltilebilirsiniz. Stüdyonun dediğine bakarsak, görünüşünüzü de değiştirebilirsiniz.

Yayınlanan ilk tanıtım videosu yalnızca bize gerçek oyundan birkaç kısa an sunar. Sanki Dark Souls ve Bloodborne, karışımı gibi görünüyor. Saldırı ve savunmanın melodik kombinasyonu, düşmanları bastırmak için keskin bir sabır hissi isteyen oyuncuların başarısı için çok önemli.

 

Spider-Man (2018 Versiyon)

Spider-Man

Platformlar: PS4
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Spider-Man, Marvel Comics süper kahramanı Örümcek Adam’a dayanan yaklaşan tarihli bir aksiyon-macera video oyunudur. Insomniac Games tarafından geliştirilmekte ve PlayStation 4 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacaktır. Insomniac tarafından geliştirilen ilk lisanslı oyun olacak. Oyun, Spider-Man hakkında yeni bir hikaye anlatacak ve filmi ya da çizgi romanı ile bağdaşmıyor. Oyun karakterin hem Peter Parker hem de Spider-Man yönlerini kapsayacak ve daha deneyimli bir Örümcek Adam olacak.

Örümcek Adam, açık bir dünyada, modern New York şehrinde kurulmuş ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyuncular, bir tanesi parkour’u kullanabilme yeteneği olacak yeni oyun öğelerinin yanı sıra, web sling ve duvarda sürünme gibi Spider-Man’ın yeteneklerini kullanabilecekler. Çevrim içi muharebe, hızlı zaman etkinlikleri’de oyunda yer alıp, farklılık yaratacak.

Peter Parker, 23 yaşında ve üniversiteden mezun olmak üzere bir laboratuvarda beklemektedir. Peter sekiz yıldır Örümcek Adam karakteriyle bütünleşmiştir ve New York Şehrinin koruyucusu rolündedir. Hikayenin başlarında Spider-Man Wilson Fisk’i (Kingpin olarak da bilinir) yener ancak şimdi İç Dövücüler olarak bilinen ve Fisk’in topraklarında olan yeni bir çete ortaya çıkar. Örümcek Adam daha sonra Kingpin’in sahip olduğu bir şantiyeye varır ve Kingpin’in Inner Demons tarafından saldırıya uğrayan adamlarını savunması gerekir. Inner Demons’u inşaat alanından uzak tutarken, Peter, New York’un en önemli hayırseverlerinden biri olan Martin Li’nin Mister Negative olduğunu öğrenir.

Bu açık dünya süper kahraman oyunu, Ratchet & Clank dizisi yapımcısı ve  en ünlü stüdyolardan biri olan Insomniac Games için ilginç bir hareket olmalıdır. Big Apple’daki barışı koruma çabalarında, Kingpin ve Mister Negative severleri ile uğraşan dost Örümcek Adam’ı binalar arasında ağ atarak ve haydutları döverken bulacaksınız. Bu oyun, belirli bir karikatüre veya filme bağlı değildir; bu nedenle, içerik oluşturucular mevcut bir hikaye’yede  bağlı değildir.

 

Final Fantasy VII  Remake

Final Fantasy VII Remake

Platformlar: PS4
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Final Fantasy VII Remake, PlayStation 4 için Square Enix tarafından geliştirilen ve yayın tarihi yaklaşmakta olan bir rol yapma oyunudur. 1997 PlayStation’de ki Final Fantasy VII’nin bir versiyonudur ve Mercenary Cloud Stiffe’yi takiben orijinal hikayeyi yeniden dile getirir. Eko-terörist grup AVALANCHE, bozulmuş Shinra mega cemiyetine ve sahte eski Shinra askeri Sephiroth’a karşı savaş verir. Oyun, Dissidia Final Fantasy’ye benzerliği ve gerçek zamanlı eylemin bir birleşimi, stratejik unsurların daha ön planda olması  planlanıyor ve oyun çok parçalı bir seri olarak yayınlanacakmış.

Final Fantasy VII’nin yeniden oluşturulmasıyla ilgili söylentiler ve talepler yıllarca var olmuştu, ancak projenin neden geliştirilmediğine dair birçok sebep verildi. Üç orijinal eleman Remake’e geri döndü: Özgün karakter tasarımcısı Tetsuya Nomura, orijinal yönetmen Yoshinori Kitase’nin yapımcı rolünü üstlendiği Kazushige Nojima senaryoyu yazmaya geri döndüğünde, karakter tasarımlarını direkt ele almaya döndü. Remake’i birden fazla parçaya bölme kararı, ekibin orijinal içeriği kesmesi gerekmediği için alındı. Ayrıca, yeni içerik eklemeye karar verdiler ve orijinal karakter tasarımlarını gerçekçilik ve stilizasyon arasındaki dengeye getirdiler.

Orijinal oyunun hikayesini anlatan Final Fantasy VII Remake, sadece eski bir Shinra askeri olan Cloud Ateşkes’i ile bu saldırıyı gerçekleştiren, gezegenin yaşam enerjisini boşa harcayan Shinra şirketiyle savaşmak için AVALANCHE eko-terörist grubunu paralı asker olarak katılıyor. Bilgisayarlar ve diğer yüksek çözünürlüklü platformlar için piyasaya sürülen orijinal oyunun bağlantı noktalarının aksine, oyunun orijinalinin önceden oluşturulmuş ortamlarına kıyasla tam çokgen grafiklerden oluşan, tamamen yenilenmiş bir yapıdandır.

Oyunun PlayStation Deneyimi ve 2015’te gösterilen çekimler hem keşif hem de savaş mekaniğini bizlere gösterdi; bunlar hemen hemen Final Fantasy XV’de olduğu gibi gerçek zamanlı olarak gerçekleşti. Orijinalin “Aktif Zaman Savaşı” sisteminden farklı olarak, remake Kingdom Hearts serisine benzer gerçek zamanlı bir savaş sistemi kullanıyor gibi görünüyor; oyuncular, kendi silahlarını kullanarak saldırı yapmak için Cloud’u ya da müttefiklerinden birini özgürce kontrol edebiliyorlar. Oyuncular aynı zamanda sihir ve çağrılar kullanabilecek ve Limit Break göstergesi, karakterlerin şarj edildiğinde daha güçlü saldırılar gerçekleştirmesine olanak tanıyacak. Yapımcı Yoshinori Kitase, oyunun gerçek zamanlı unsurları daha fazla olduğu halde, her karakterin kullanacağı silah ve sihir seçmek gibi stratejik unsurlar olacağını belirtti.

O kadar çok istediniz ki, sonunda, alacaksınız. Hayranları, seminal RPG Final Fantasy 7’nin çarpıcı modern görsellerle yeniden canlandırılmasını ve E3 2015’te Cloud Strife’nin büyük dönüşünde görkemli bir bakışla sonunda yükümlü olan Square-Enix’i arıyordu. Final Fantasy 7 Remake hakkında bol miktarda bilgi öğrendik, oyunun boyutlandırılmış bölümleri arasında bölünme planlandığı gibi, Final Fantasy XV ile aynı safta olan aksiyon dolu gerçek zamanlı dövüş özellikleri bekliyoruz.

 

Değerli okuyucularım, bu yazımı beğendiyseniz, diğer yazılarıma’da göz atmanızı tavsiye ederim.

1. Bölüm’e Göz Atmak İçin 

2. Bölüm’e Göz Atmak İçin 

3. Bölüm’e Göz Atmak İçin 

 

 Evet değerli okuyucularım;

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (4. Bölüm) hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Bahsettiğim oyunları beğendiniz mi?
  • Hangisinin çıkması için sabırsızlanıyorsunuz?
  • Bu gibi başka oyunları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.