2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (3. Bölüm), hakkında yazdığım yazı da sizlere 2018 senesinde Pc,Xbox ve Ps platformlarında yayınlanacak oyunları derleyeceğim.

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (3. Bölüm)

Psychonauts 2

Psychonauts 2

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Psychonauts 2, Double Fine Productions tarafından geliştirilmekte olan ve yaklaşmakta olan bir platform video oyunudur. Oyun Aralık ayında The Game Awards 2015’de duyuruldu ve 2018’de piyasaya çıkması planlanıyor.

Double Fine ve oyun direktörü Tim Schafer, Psychonauts için netice yaratma arzusunu dile getirmişti, oysa gelişmekte olan finansal talebi ciddi bir girişim başlattı. Orijinal oyunun fan tabanından gelen güçlü talebin yanı sıra orijinalin güçlü satışlarından sonra Double Fine, Psychonauts 2’nin gelişmelerini finanse etmek için mali sermayesinin bir bölümünü satın alarak, 3,3 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Oyunun duyurusu ile yapımı aynı anda başlatıldı.

Psychonauts 2, üçüncü bir kişi oyunu olacak. Oyuncu, başkalarının zihnine bakarken Raz’ı, güçlü psişik yeteneklere sahip yeni mezun olmuş bir Psychonaut’u kontrol edecektir. Oyuncu, daha yaygın kullanılan platform oyun öğeleriyle birlikte telekinesiz, pirokinesis ve yüzme gibi “Psi-Powers” ı kullanır ve oyuncu olmayan birçok karakterin zihinsel dünyalarını keşfedecektir.

 

Indivisible

Indivisible

Platformlar: PS4, Xbox One, Switch, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Indivisible, Lab Zero Games tarafından bağımsız olarak geliştirilen ve 505 Oyunları tarafından yayınlanan yaklaşmakta olan bir rol yapma oyunudur. Oyunun 2018 yılında piyasaya çıkması planlanıyor.

Indivisible, asi bir çizgi ile iyi huylu bir tomboy Ajna’nın hikayesini anlatan etkileyici, canlı bir dünyada kurulmuş heyecan verici bir RPG oyunudur. Babası kırsal kasabanın eteklerinde yaşıyordu ve evinin saldırıya uğradığında ve onun içinde ki gizemli güç uyandığında, daha yeni karmaşık hayatına atılmaya başlamıştı. Onun dünyası ve hayatı artık kaos içinde. Oyunda yöneteceğiniz Ajna, ile bildiği her şeyi yok olmaktan kurtarmak için bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

2015 yılına gelindiğinde Indivisible, 2 milyon dolar’dan daha çok bir miktarda bağış aldı. Bunun nedenini anlamak çok basit, nedeni; bu muhteşem RPG oyununun, büyüleyici sunuyu eşleştirmek için güzelce çizilmiş animasyonlu görseller ve yaratıcı muharebe mekaniğidir. Aynı derecede şık savaşçısı Skullgirls’un arkasındaki stüdyo Lab Zero Games tarafından üretilen Indivisible, Güneydoğu Asya mitolojisinden esinlenen çevreler ve canavarlar ile karşılaşan müthiş Ajna’yı izliyor. Akrobatik yeteneklerinizi kullanan 2.5D ormanları, tapınakları ve mezarları keşfederken, Incarnations adı verilen parti üyelerini (bazı alışılmışın dışında karakter tasarımları ile övünen) işe alacaksınız. Savaşlar kendileri gerçek zamanlı bir Valkyrie Profili üzerine oynamak gibi. Saldırılarınızı doğru zamanda yapmanız gerekmekte, rakiplerinize havada daha fazla zarar verecek onları güçsüzleştirebilirsiniz . Indivisible Prototip Beta, PSN’de kontrol etmek isterseniz Google’da bu oyunun isimini aratarak ilk çıkan sonuçta ki site’ye girdiğinizde karşınıza çıkacaktır.

 

Darksiders 3

Darksiders 3

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Darksiders III, Gunfire Games tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanacak  olan bir rol yapma oyunudur. Darksiders II’nin bir devamı ve Darksiders dizisinin üçüncü girişidir. Oyun 2018’de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek.

Oyuncular, Apocalypse’nin Dört Atlısından biri olan Fury’i üçüncü şahıs açısından kontrol altına alıyor. Dört Atlı’nın en öngörülemez ve gizemli biri olarak tanımlanan bir büyücü olan Fury, savaşta kamçılarıyla ve büyüsü ile savaşır.

Önce Savaş, daha sonra Ölüm vardır ve şimdi Fury, Apocalypse’in kendi fantastik aksiyon macerasına yükselebilecek bir sonraki Atçı (veya daha doğrusu Horsewoman). Darksiders serisi, aslında The Legend of Zelda’nın açık dünyada keşfedilmesine, kan dökülmüş, ünlü Devil May Cry dövüş mekaniği ve garip karakter tasarımlarıyla doludur, ve bu karakterler Kült karikatür sanatçısı Joe Madureira tarafından tasarlanmıştır. Darksiders 3’ün önde gelen karakteri hanımefendi Fury, ortama göre daha sihir odaklıdır ve ilk silahı olarak sivri bir kamçı kullanmaktadır. Kutsal Kitap sonrası kıyamet yeryüzü kalıntıları boyunca iblis kesimlerini kesip Yedi Ölümcül Günahın cehennemi uygulamalarına karşı savaşacaksınız.

 

Metro Exodus

Metro Exodus

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Metro Exodus, Ukraynalı bir stüdyo 4A Oyunları tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayın tarihi yaklaşmakta olan birinci şahıs shooter oyunudur. Dmitry Glukhovsky’nin romanlarına dayanan Metro video oyun serisinin üçüncü versiyonudur.

Metro Exodus hayatta kalma korku ve gizli unsurları olan birinci sınıf bir shooter oyunudur. Eski Rusya Federasyonu’nun kıyamet sonrası açık bölgelerinde bulunan oyuncular, yeni tehlikelere karşı ve düşman insanlara olduğu kadar mutasyona uğramış canlılara karşı da savaşmalıdır. Oyuncu, elle yapılan silahlardan oluşan cephaneliği temizleme malzemeleri ve işçilik sistemi ile özelleştirebiliyor. Ayrıca, dinamik bir hava durumu sistemi, bir gece-gündüz döngüsü ve hikaye ilerledikçe mevsimlerle birlikte değişen ortamlar da vardır (oyun-içi bir yıl boyunca belirlenecektir).

Metro Exodus 2036’da, 2013’te 20 yıl önce nükleer savaştan mahrum kalmış kıyamet sonrası bir Dünya üzerinde kurulmuştur. Oyun Metro’dan hikayeye devam ediyor ve Metro: Last Lights “Redemption” bitiyor. Oyuncu, Moskova’daki metroyu terk eden 26 yaşındaki Artyom rolünü üstleniyor ve Spartan Rangers ile uzakdoğuya doğru kıta boyunca uzanan yolculuğuna çıkıyor. Artyom, önce doğudaki yeni bir hayat için “Aurora” olarak bilinen lokomotif yolculuğuna çıkmak için Ural Dağlarından uzak olmayan Volga Nehri çevresinde dolaşıyor. Hikaye, metroda sert nükleer kış başlayarak, bir yıl boyunca sürüyor.

Metro Exodus, bu FPS  oyun, sizi modern medeniyetin kalıntılarına götürüyor. Şehir mutasyona uğrayan hayvanlarla dolu olmasına rağmen  yine de güzel görünmesini başarıyor. Zorlu bir durumdan kurtulmuş bir kişi olarak nükleer kış boyunca Rusya’nın karşısına çıkarak, terkedilmiş metro tünelindeki dev sıçanları savuşturuyorsunuz ve üst taraflar için atık topluyor gibi oynuyorsunuz. Sadece etrafdan size saldırabilecek radyoaktif ayılar için dikkat et.

 

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

Platformlar: PS4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi: 2018 Başında

Ace Combat 7: Skies Unknown , PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için Bandai Namco Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanma tarihi yaklaşmakta olan bir aksiyon, arcade uçuş video oyunudur. Sekizinci nesil konsol için geliştirilen ilk Ace Combat oyunu. PlayStation 4 sürümü, PlayStation VR için özel görevler bulunacak. İki kişilik yerel veya çok oyunculu da oynanabilecek. Başlangıçta sadece PlayStation 4 için ilan edildi, daha sonra Ocak 2017’de başka platformlarda’da yayınlanacağı söylendi. Oyun, Ace Combat 6: Fires of Liberation devamı niteliğinde ve Unreal Engine 4 oyun motoru tarafından yapıldı. Başlangıçta oyunun 2017’de piyasaya çıkarılacağı açıklandı, ancak tekrardan 2018’e ertelendi.

Hızlı ve aksiyon dolu hava taşıtı çatışmaları, birinci kişinin kokpitinden mi yoksa üçüncü kişinin görüşünden mi oynayacaksınız? Gökyüzündeki savaş harika görünüyor, kaliteli bir siyasi entrika süspansiyonuyla bizi oyuna bağlamayı vaat ediyor ve  PlayStation VR’ye sahip olanlar, PS VR’ye özel misyonların ek bonusunu oynayabilecek. bu özellik ise resmen kendi savaş uçağınızı uçurmuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Değerli okuyucularım, bu yazımı beğendiyseniz, diğer yazılarıma’da göz atmanızı tavsiye ederim.

1. Bölüm’e Göz Atmak İçin 

2. Bölüm’e Göz Atmak İçin 

 

 Evet değerli okuyucularım;

2018’de Çıkacak En İyi Oyunlar – Güncel Liste – (3. Bölüm) hakkında yazdığım yazı için ne düşünüyorsunuz?

  • Bahsettiğim oyunları beğendiniz mi?
  • Hangisinin çıkması için sabırsızlanıyorsunuz?
  • Bu gibi başka oyunları da sizler için araştırayım mı ?

Düşüncelerinizi ve cevaplarınızı aşağıya yorum olarak yazarsanız hemen yorumunuzu okur ve sizin yorumunuza geri cevap yazarım.