İlk E-Spor Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Berabere Bitti

İlk E-Spor Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Berabere Bitti Maçın Detaylarını Haberimizden Öğrenebilirsiniz. League of Legends hakkında Her Şey Sitemizde!

İlk E-Spor Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Berabere Bitti
Galatasaray ile Fenerbahçe League of Legends 2.Hafta 2.Maçlarında ilk E-Spor derbisinde karşı karşıya geldi. 2 Maç E-Spor Severler tarafından heyecanla izlendi. Galatasaray ilk maçta Broken Blade’in ilk kanı almasıyla ilk kuleyide alt koridor baskınlarıyla aldı. Ancak orta koridorda Frozen’ın üstünlüğü ve Abbadagge’ye açtığı minyon farkı nedeniyle Galatasaray üstünlüğü bir türlü ele geçiremedi ve Fenerbahçe 2 ejderha ile peş peşe orta ve üst koridordaki kuleleri alınca üstünlüğü ele geçiren taraf oldu. Oyunun sıkıştığı dakikalarda Galatasaray’ın Baron almak için riske girmesi ile birlikte Fenerbahçe bu riski iyi değerlendirip hem Baronu aldı hemde oyunu hızlı bir şekilde orta koridordan bitirdi. İlk maçta Corki’yi kullanan Frozen oyunu taşıyan ve rakibine net üstünlük kuran oyuncu olarak maçın adamı oldu. İlk maçı 20-16 lık skorla Fenerbahçe’nin kazanmasında büyük rol oynadı.

İlk E-Spor Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Berabere Bitti
Ardından oynanak 2.Maçta Galatasaray ile Fenerbahçe 2 Takım birbirinin kırmızısına yöneldi. Birbirine karşılıklı tuzak kuran iki takım Galatasaray’ın kurduğu tuzağa yakalanan Fenerbahçe takımının Desteği Unitback rakibe ilk kanı vermesine sebep oldu. Galatasaray üst koridorda 2. Kill’inide alınca Galatasaray ufak bir üstünlük yakaladı ancak ilerleyen dakikalarda Fenerbahçe rakibini altın olarak yakaladı Frozen yine orta koridorda Farm üstünlüğü yakaladı. Ancak Galatasaray Ejderhayı alarak üstünlüğü oyunun genelinde yakaladı. Takaslarda avantajı eline alan Galatasaray bunu kullanarak rakipten önce Baronu katlederek üstünlüğü net olarak ele geçirdi ardından oyunu bitirmeyen Galatasaray bir Baron daha alarak rakibinin tüm inhibitörleni ve kulelerini kestikten sonra rahat bir şekilde Nexusu keserek oyunu bitirdi. Galatasaray beraberliği yakalamış oldu. Bu maçta Broken Blade ön plana çıktı.23-10 Galatasaray’ın kazandığı 2.Maç 46 dakika sürdü.