Steam id sizin TC kimlik numaranız gibidir her steam kullanıcısının kendisine ait benzersiz 765 gibi rakamla başlayan steam id si vardır. Örnek bir kişiyi ekleyeceğiniz zaman onun nickini yazdıgınızda aynı nickten bir sürü oyuncu çıkar ama steam id ile aradığınızda direk aradığınız kişinin profil sayfasını bulursunuz.

Steam isminizi değiştirseniz bile steam id niz asla değişmez. Steam id numaranızı nasıl bulacağınızı anlatacağım.

Yazımız cs go steam id öğrenme konusunuda kapsamaktadır. Yani yazımızı tkaip ederek csgo içinde steamid numaranızı bulabilirsiniz.

Steam id nasıl öğrenirim ?

İlk önce http://store.steampowered.com/ Adresine Giriyoruz

3

steam id bulma

1

steam id nasıl bakılır

4

steam id değiştirme

2

steam id nereden bakılır

Girdikten sonra Sağ üst köşede steam avatar resmimizin yanındaki steam ismine tıklayıp açılan menüden Steam profili görüntüle linkine tıklıyoruz.

Açılan sayfa linkinde Bizim stem id miz veya steam nikimiz gözükür. Eğer Linkte id/765…. ile başlıyorsa direk 765 ile başlayan kısım bizim aradığımız steam id dir. Eğer id/Nickiniz yazıyorsa linki komple kopyalayıp

steamidfinder.com sitesine giriyoruz ve Kopyaladığımız linki yapıştırıyoruz ve arama yapıyoruz

Arama sonucunda çıkan STEAM_0:0: ie başlayan kodu kopyalayıp tekrar arama yaptığımız yere yapıştırıyoruz

Ve evet sonunda 765 ile başlayan steam id numaramızı buluyoruz.

 

Steam id değiştirme ?

Maalesef steamid numarası değişmemektedir. Yeni steam hesabı açarak değiştirebilirsiniz.

 

Steam id sini isteyen kişilerle paylaşabilirsiniz. Böylece arkadaşınız sizi daha rahat steamden bulup ekleyebilir. Diğer türlü aynı nickten bir sürü steam kullanıcısı vardır. Bu yöntemle daha rahat istediğiniz kullanıcıyı bulabilirsiniz.