CS:GO Atlanta Majör Ligini Kazanan Takım Belli Oldu

CS:GO Atlanta Majör Ligini Kazanan Takım Belli Oldu Turnuvanın Detaylarını Haberimizden Öğrenebilirsiniz.

CS:GO Atlanta Majör Ligini Kazanan Takım Belli Oldu
       2017 Yılının ilk Majör Turnuvası Atlanta E-League’yi geçtiğimiz günlerde heyecanla izledik. Turnuvayı kazanan takım Astralis oldu. Finalde Fnatic’i eleyen Astralis ile son şampiyon SK Gaming’i eleyen Virtus.Pro karşı karşıya geldi.

Favori olan iki takımın finalde karşılaşması kimseyi şaşıtmadı. Finalde iki takımda son derece birbirine yakın skorlar aldı ve maçlar hep eşit bir şekilde geçti. Turnuvada büyük bir taraftar desteğini arkasına alan Virtus.Pro finale kadar çıktı hatta final serisine iyi başladı ancak bunu değerlendiremedi. Finalde sırasıyla Nuke, Overpass ve Train haritaları oynandı.

İlk harita Virtus.Pro tarafından seçilen Nuke haritasıydı. Turnuvanın en tecrübeli takımı olan ve yaş ortalaması en yüksek olan Polonya Temsilcisi Virtus.Pro ilk maçta 16-12’lik skorla kazanan taraf oldu. Danimarka temsilcisi maçta skoru 12-12 eşitlemişti ancak ekonomik olarak zayıf olan Virtus.Pro nun oyuncusu TaZ o anlarda devreye girdi ve maçı kazanmalarında büyük rol oynadı. İkinci harita olarak belirlenen Overpass’te ise favori taraf Astralis’ti. Danimarka temsilcisi bu haritada baştan sona üstün oynayan taraf oldu. VP son ellere doğru oyununu bir tık üste taşıdıysa da haritanın galibi 16-14’lük skorla Astralis oldu. Finalin son haritası olan Train’de kazanan taraf 16-14’lük skorla Astralis oldu. Bu skorlarla birlikte turnuvdada zafer elde eden Astralis Atlanta Majör Ligi Şampiyonu oldu.

 

Virtus Pro, son iki haritada Astralis’i sallasa da yıkamadı. Danimarka temsilcisi Astralis böylece 2017’nin ilk major turnuvasını kazandı. Virtus.Pro ise ikinci defa şampiyon olmayı az farkla kaçırdı. Finalde Astralis adına dev1ce ve gla1ve üstün performanslarıyla öne çıkan isimler oldu.

Turnuvada en çok adam öldüren oyuncu 290 kere rakiplerini elimine etmeyi başaran dev1ce oldu. En çok asis’ti de 63 defayla, yine Astralis’ten Xyp9x yaptı. Astralis’ten bir diğer isim kjaerbye de 140 defa kafadan vurmayla turnuvanın bu alanda en yüksek skoruna ulaştı. Turnuva ayrıca izlenme rekoruda kırdı. 1 milyon 26 bin kişi twitch üzerinden turnuva finalini takip etti. Bir sonraki haberimizde görüşmek üzere İyi Oyunlar.